Birçok Türk dizisine ilham kaynağı olan Güney Kore dizileri günümüz gençleri tarafından oldukça yüksek bir oranda izlenmektedir. Bu yazımızda izlemek isteyenler için hazırladığımız son yılların en iyi Güney Kore dizilerinin listesine ulaşacaksınız. Ayrıca dizilerin en sevilen müzik parçalarını da sizlerle paylaştık.


GOBLIN  IMDb: 8.9 (2016) Kore masallarında geçen mitolojik bir varlık olan Goblin sevdiği birçok insanın ölümünü görmüştür ve ölümsüz olan hayatını sonlandırmak istemektedir. Bunun için ise insan bir goblin gelinine ihtiyacı vardır.
2016 yılında fantastik bir kurguyla karşımıza çıkan Goblin içerdiği drama, aşk ve komedi unsurları ile kısa sürede büyük bir izleyici kitlesine ulaştı. Son zamanların en çok izlenen yapımı olarak bilinmektedir.


DESCENDANTS OF THE SUN   IMDb: 8.6  (2016) Bir aşk hikayesini anlatan dizi Birleşmiş Milletlerin barış askeri gücünde görev yapan Yüzbaşı Yoo Shi-Jin (Song Joong-Ki) ile doktor Kang Mo-Yeon (Song Hye-Kyo) arasında geçmektedir.
2016 yılında birçok ödül alarak başarısını kanıtlayan yapım özellikle müzikleri ile izleyiciler arasında popülerlik kazanarak çok başarılı bir profil çizmiştir.


STRONG WOMAN DO BONG-SOON   IMDb: 8.4  (2017) Yine bir aşk hikayesini anlatan bu dizi fiziksel olarak çok güçlü bir kadın olan Do Bong-Soon (Park Bo-Young) ile bir CEO olan An Min-Hyuk (Park Hyung-Sik) arasındaki aşkı anlatmaktadır.
Komedi unsurlarının ön planda olduğu dizi arakadaşlığa verilen önemi güzel bir şekilde anlatır. Son derece eğlenceli bir dizi olması hayran kitlesinin kolaylıkla artmasına sebep olmuştur.


W: TWO WORLDS   IMDb: 8.4  (2016) Dizi, 30’lu yaşlarının başındaki, Seul’de yaşayan ama birbirine paralel olan farklı boyutlarda yaşayan bir erkek (Lee Jong-Suk) ve bir kadının (Han Hyo-Joo) aşk hikayesini anlatmaktadır.
Fantasik bir kuguya sahip olması karakterlerin birbirleri ile etkileşimlerinin en iyi şekilde anlatıldığı dizidir.


MOON LOVERS: SCARLET HEART RYEO   IMDb: 8.8  (2016) Dizi, güneş tutulması sırasında Goryeo Hanedanlığı zamanına geri giden ve orada diğer insanların korkudan önünde titrediği Wang So’ya (Lee Jun-Ki) aşık olan bir kızın (IU) öyküsünü anlatmaktadır.
Tarihle ilgili en iyi dizilerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. En iyi tarihsel dizi olarak bilinmektedir.


THE HEIRS   IMDb: 7.7  (2013) Dizi, genç zengin mirasçıların ve sıradan saygı gören fakir bir aileden gelen Cha Eun-Sang (Park Shin-Hye) arkadaşlıklarını ve aşklarını anlatıyor.
Okul dizi olması gençler arasıda kısa zamanda popülerlik kazanmasına neden olmuştur.


UNCONTROLLABLY FOND   IMDb: 7.7  (2016) Dizi, geçmişte kalpleri kırılmış bir şekilde ayrılan sonra tekrar bir araya gelen bir adam (Kim Woo-Bin) ve bir kadının (Suzy) arasındaki aşk hikayesini anlatmaktadır. Adam ölümün eşiğine geldiğinde ortandan kaybolarak onun hayatını daha iyi bir hale getirmeye karar verir. Onların aşkı huzuru bulmaya çalışmanızı, yeniden kavuşmanızı ve aşık olmayı umut etmenizi sağlayacak.
Güzel bir dram dizisidir. Hüzünlü sahneleri akılda yer edecek cinsten olup izlemenmesi tavsie edilen dizilerdendir.


OH MY GHOST   IMDb: 8.1  (2015)

Baş şefin yardımcısı olan Na Bong-Sun (Park Bo-Young) kendine karşı güvensizdir ve hiç arkadaşı yoktur. Çocukluğundan itibaren şaman olan büyükannesi sayesinde hayaletleri görebilmektedir. Bir gün küstah ve çekici bir hayalet olan Shin Soon-Ae (Kim Seul-Gi) onun bedenini ele geçirir. Bu arada, baş şef Kang Sun-Woo (Jo Jung-Suk), Bong-Sun’un ani değişiminden sonra onun farkına varmaya başlar. Korelilerin hayaletlere ciddi anlamda inanmaktadırlar. Bu inanışlarının dizilere taşındığını görebileceğiniz bir yapımdır.


Galeri için tıklayınız…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 4 =