No menu items!

Son Yılların En Sevilen Kore Dizileri

Tavsiye Yazılar

Birçok Türk dizisine ilham kaynağı olan Güney Kore dizileri günümüz gençleri tarafından oldukça yüksek bir oranda izlenmektedir. Bu yazımızda izlemek isteyenler için hazırladığımız son yılların en iyi “Güney Kore Dizileri” listesine ulaşacaksınız. Ayrıca dizilerin en sevilen müzik parçalarını da sizlerle paylaştık.


Goblin.

GOBLIN  IMDb: 8.9 (2016) Kore masallarında geçen mitolojik bir varlık olan Goblin sevdiği birçok insanın ölümünü görmüştür ve ölümsüz olan hayatını sonlandırmak istemektedir. Bunun için ise insanın bir Goblin gelinine ihtiyacı vardır. 2016 yılında fantastik bir kurguyla karşımıza çıkan Goblin içerdiği drama, aşk ve komedi unsurları ile kısa sürede büyük bir izleyici kitlesine ulaştı. Son zamanların en çok izlenen yapımı olarak bilinmektedir.


DESCENDANTS OF THE SUN.

DESCENDANTS OF THE SUN   IMDb: 8.6  (2016) Bir aşk hikayesini anlatan dizi Birleşmiş Milletlerin barış askeri gücünde görev yapan Yüzbaşı Yoo Shi-Jin (Song Joong-Ki) ile doktor Kang Mo-Yeon (Song Hye-Kyo) arasında geçmektedir. 2016 yılında birçok ödül alarak başarısını kanıtlayan yapım özellikle müzikleri ile izleyiciler arasında popülerlik kazanarak çok başarılı bir profil çizmiştir.


Haechi (Güney Kore Dizisi)

HAECHİ IMDb: 8.4 (2019) Joseon Hanedanlığı döneminde, Prens Lee Geum’u Kral yapmak ve krallık düzenini yenilemek için dört kişinin verdiği mücadeleyi anlatılıyor. 35 dakikalık dizi 48 bölüm olarak planlandı. İlk bölümlerinden itibaren izleyicide ciddi merak uyandıran Haechi, tarihi dizileri sevenleri tatmin eden bir yapımdır.


STRONG WOMAN DO BONG SOON.

STRONG WOMAN DO BONG-SOON   IMDb: 8.4  (2017) Yine bir aşk hikayesini anlatan bu dizi fiziksel olarak çok güçlü bir kadın olan Do Bong-Soon (Park Bo-Young) ile bir CEO olan An Min-Hyuk (Park Hyung-Sik) arasındaki aşkı anlatmaktadır. Komedi unsurlarının ön planda olduğu dizi arkadaşlığa verilen önemi güzel bir şekilde anlatır. Son derece eğlenceli bir dizi olması hayran kitlesinin kolaylıkla artmasına sebep olmuştur.


W TWO WORLDS.

W: TWO WORLDS   IMDb: 8.4  (2016) Dizi, 30’lu yaşlarının başındaki, Seul’de yaşayan ama birbirine paralel olan farklı boyutlarda yaşayan bir erkek (Lee Jong-Suk) ve bir kadının (Han Hyo-Joo) aşk hikayesini anlatmaktadır. Fantasik bir kurguya sahip olması karakterlerin birbirleri ile etkileşimlerinin en iyi şekilde anlatıldığı dizidir.


MOON LOVERS SCARLET HEART RYEO.

MOON LOVERS: SCARLET HEART RYEO   IMDb: 8.8  (2016) Dizi, güneş tutulması sırasında Goryeo Hanedanlığı zamanına geri giden ve orada diğer insanların korkudan önünde titrediği Wang So’ya (Lee Jun-Ki) aşık olan bir kızın (IU) öyküsünü anlatmaktadır.Tarihle ilgili en iyi dizilerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. En iyi tarihsel dizi olarak bilinmektedir.


THE LİGHT İN YOUR EYES IMDb: 8.0  (2019) Dizi, 25 yaşında aniden yaşlanan ve gençliğini yaşayamayan bir kadın olan Kim Hye Ja ile gençliğinin ve imkanlarının değerini bilmeyen Lee Joon Ha adlı bir gencin hikayesi anlatılıyor.


THE HEIRS.

THE HEIRS IMDb: 7.7  (2013) Dizi, genç zengin mirasçıların ve sıradan saygı gören fakir bir aileden gelen Cha Eun-Sang (Park Shin-Hye) arkadaşlıklarını ve aşklarını anlatıyor. Okul dizisi olması gençler arasında kısa zamanda popülerlik kazanmasına neden olmuştur.


Welcome to Waikiki

WELCOME TO WAİKİKİ IMDb: 8.3  (2018) Kendi film projelerini hayata geçirmenin hayallerini kuran ve bunun için mücadele eden üç genç, hayallerini gerçekleştirmek için konuk evi işletmeye karar verirler. Sürükleyici ve eğlenceli bir yapım olan welcome to waikiki izleyicileri memnun ediyor.


UNCONTROLLABLY FOND.

UNCONTROLLABLY FOND IMDb: 7.7  (2016) Dizi, geçmişte kalpleri kırılmış bir şekilde ayrılan sonra tekrar bir araya gelen bir adam (Kim Woo-Bin) ve bir kadının (Suzy) arasındaki aşk hikayesini anlatmaktadır. Adam ölümün eşiğine geldiğinde ortandan kaybolarak onun hayatını daha iyi bir hale getirmeye karar verir. Onların aşkı huzuru bulmaya çalışmanızı, yeniden kavuşmanızı ve aşık olmayı umut etmenizi sağlayacak.Güzel bir dram dizisidir. Hüzünlü sahneleri akılda yer edecek cinsten olup izlenmesi tavsiye edilen dizilerdendir.


OH MY GHOST.

OH MY GHOST   IMDb: 8.1  (2015) Baş şefin yardımcısı olan Na Bong-Sun (Park Bo-Young) kendine karşı güvensizdir ve hiç arkadaşı yoktur. Çocukluğundan itibaren şaman olan büyükannesi sayesinde hayaletleri görebilmektedir. Bir gün küstah ve çekici bir hayalet olan Shin Soon-Ae (Kim Seul-Gi) onun bedenini ele geçirir. Bu arada, baş şef Kang Sun-Woo (Jo Jung-Suk), Bong-Sun’un ani değişiminden sonra onun farkına varmaya başlar. Korelilerin hayaletlere ciddi anlamda inanmaktadırlar. Bu inanışlarının dizilere taşındığını görebileceğiniz bir yapımdır.


ROMANCE İS A BONUS BOOK

ROMANCE İS A BONUS BOOK IMDb: 8.0  (2019) İyi, zeki ve yakışıklı bir yazar olan Cha Eun Ho bir yayınevinin en genç baş editördür. Kang Dan Yi ise eskiden tanınan bir metin yazarıdır. Ancak şimdi boşanmış ve işsiz bir anne olarak hayatına devam ediyor. Geçmişteki kariyeri nedeniyle iş bulmakta zorlanan Kang Dan Yi, yalan söyleyerek yayıncılık şirketinde işe giriyor. Birbirlerine aşık olan ikilinin romantik hikayesi etkileyici bir yapımla anlatılıyor.

Yeni İçerikler

Kayısı Kurutma ve Kükürtleme İşlemleri

Bilinçli bir tüketici olmak adına keyifle okuyacağınız yazı... En çok tüketilen kuru meyvelerden olan kayısı hakkında birçok şeyi okuyunca keşfedeceksiniz. Yazı dizisinin ikinci bölümüyle sizi baş başa bırakıyoruz...

Benzer İçerikler