İyi Bir Uyku Çekmek İçin Bilinmesi Gerekenler

Uyku Nedir? Uyku günlük yaşamımızın yaklaşık üçte birini, dolayısıyla insan ömrünün üçte birini kapsayan bir aktivitedir. 24 saatlik zaman diliminde

Devam

Hastalık Hastalığı (Hipokondriyazis), Belirtileri ve Tedavisi

Hastalık Hastalığı Nedir? Hipokondriyazis; “hastalık hastalığı” olarak da bilinen, kişinin vücut belirtilerini yanlış yorumlamasına bağlı olarak ciddi bir hastalığı olduğu

Devam

Çocukluk & Bebeklik Dönemi Çoklu Besin Alerjisi

Son dönemlerde çoklu besin alerjisi ile fazlasıyla karşılaşılmaktadır. Gelişmekte olan araştırmalar, bağırsak florasındaki değişikliklerin bu hastalıkların gelişiminde önemli bir rol

Devam

İyi Huylu Prostat ile Prostat Kanserinin Belirtileri ve Tedavi

Erkeklerde üreme sisteminin bir parçası olan prostat, ortalama 18-20 gr ağırlığında olan ve idrar torbasının çıkışını çevreleyen bir salgı bezidir. İdrar torbasının

Devam

Şizofreni ve Toplumun Gözündeki Yeri

Şizofreni, değişik sıklık ve şiddette varsanı (görsel ve işitsel halüsinasyon), sanrı, düşünce, duygu ve davranışlardaki bozulmalarla kendini gösteren psikotik bir bozukluktur. Şizofrenide kişinin gerçek ile bağı kaybolur. Uyanıkken rüya görme hali seklinde tasvir edilebilir.

Devam

Gerçekten Aç mısınız?

Vücudumuzda açlık – tokluk dengesini sağlayan duyuların merkezi, beynin arkasında bulunan, hipotalamus dediğimiz küçük bir yapıdır. Bu merkez; kan glukozu düştüğünde su, enerji ve diğer besinlere duyulan gereksinimi açlık, tokluk ve susama hissi olarak beyne gönderir.

Devam

Histrionik Kişilik Bozukluğu, Belirtileri ve Tedavisi

Histrionik kişilik bozukluğu, Amerikan Psikiyatri Birliği tarafından, genellikle yetişkinliğin ilk dönemlerinde başlayan aşırı duygusallaşma, dikkat çekme ve çevre tarafından onay arama ihtiyacının yüksekliği ile kendini belli eden kişilik bozukluğu olarak tanımlanmıştır.

Devam

Zerdeçal ve İyileştirici Özellikleri

msel adı Curcuma longa olan zerdeçal, Asya ülkelerinde binlerce yıldan beri gıda ve tedavi amaçlı olarak kullanılmaktadır. Zerdeçalın insanlar üzerindeki geniş terapötik etkinliği, içeriğindeki mucizevi molekül kurkuminden kaynaklanmaktadır.

Devam

Obezite ve Depresyon İlişkisi

Geçmiş yıllarda yapılan çalışmalar, depresyonun fazla kilolu ve obez bireylerde daha sık görüldüğünü gösteriyor. Fakat doğal olarak, depresyonun oluşmasında daha birçok faktör yer alıyor.

Devam

Teff Tohumu Hakkında Bilinmeyenler

Teff tohumunun seveceğiniz özelliklerinden biri metabolizmayı hızlandırması ve yağ yakımında destek olmasıdır. Ulaşılabilirliği ölçüsünde, diyet dostu ürünler listenizin ilk sıralarına gönül rahatlığıyla oturabilir.

Devam