Obezite ve Depresyon İlişkisi

Geçmiş yıllarda yapılan çalışmalar, depresyonun fazla kilolu ve obez bireylerde daha sık görüldüğünü gösteriyor. Fakat doğal olarak, depresyonun oluşmasında daha birçok faktör yer alıyor.

Devam

Teff Tohumu Hakkında Bilinmeyenler

Teff tohumunun seveceğiniz özelliklerinden biri metabolizmayı hızlandırması ve yağ yakımında destek olmasıdır. Ulaşılabilirliği ölçüsünde, diyet dostu ürünler listenizin ilk sıralarına gönül rahatlığıyla oturabilir.

Devam

Işınlanmış Baharatlar Sağlıksız mı?

Baharatlar, genellikle yüksek düzeyde kontaminasyona açık olan dere yatağı ve tarla gibi yerlere serilerek kurutulmaktadır. Bunların dışında baharatların genellikle sıcak ve nemli bölgelerde yetiştirilmesi de küf ve bakteri kontaminasyon riskini yükseltmektedir.

Devam

Faydalı 8 Bitki Çayı ve Tüketim Prensipleri

Özellikle kış aylarının vazgeçilmez bir parçası olan çeşitli bitki çaylarını gerek zayıflatıcı bildiğimiz etkileri gerekse soğuk algınlığına karşı koruyucu etkileri olduğu için içiyoruz. Peki, hangi bitki çayı ne zaman, ne kadar, hangi durumlarda tüketilmeli ve tüketimi ne zaman sınırlanmalı?

Devam

İnsülin Direnci Hastalık Habercisi!

İnsülin direnci, birçok klinik tabloya neden olan obezite ve abdominal yağ dokusu kitlesi ile yakından ilişkili bir metabolik bozukluktur ve dolaşımda normal konsantrasyondaki insüline karşı azalmış cevap olarak tanımlanır.

Devam

Bitki Çayları Ne Kadar Tüketilmeli?

İnternette karşımıza çıkan 7 otlu, 8 otlu, 9 otlu bitki çayları gündemin en popüler çayları. Genel olarak içerisinde bulunan bitkiler; sinameki, biberiye, anason, kiraz sapı, kekik, rezene, melisa şeklinde sıralanabilir.

Devam

Mitokondri Nedir, Hücrelerdeki Sayısı ve İşlevi Nasıl Artırılır?

Kronik mitokondri hastalıklarını önlemek; beslenmenin optimize, çevresel kirlenmenin minimize veya yok edilmesi ile mümkün olabilmektedir. Mitokondriyi güçlendirmek için, hücrede mitokondri sayısını ve işlevini artırmak gereklidir.

Devam

Bağışıklık Sistemini Güçlü Tutan 8 Vitamin ve Mineral

Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için yeterli ve dengeli beslenmek şarttır. Bunun için yalnızca vitamin ve minerallerin takviyesine ve takibine değil, yediğimiz tüm makro besin ögelerinin dengeli ve yeterli olup olmadığına dikkat etmemiz gerekir.

Devam