Evlilikte İletişim

Evlilik, iki insanın bir araya gelerek oluşturduğu toplumsal bir kurumdur. İki insan bir araya gelerek birlikte bir hayatı paylaşır. Evlilik sürecinin devamlılığı ve sağlıklı ilerlemesi için de doğru iletişim gereklidir.

Devam

Çocuklar Boşanma Sürecinden Nasıl Etkilenir?

Her çocuğun tepkisi farklı olmakla birlikte yapılan araştırmalar çocukların boşanmayı hiç kabullenmek istemediklerini göstermekte hatta birçok çocuk ebeveynlerinin boşanmasındansa kavga ve şiddet olan aile ortamını tercih ettiklerini belirtmektedirler.

Devam

Eşler Arası Uzlaşmacı Diyalog Konusunda On İlke

Hem eşinizin sesine hem de kendi sesinize kulak verebilme yeteneği, özellikle bir eylem planı yaparken çok yararlı olur. Çiftlerin evliliklerinin yürümesi için kazanmaları gereken en önemli beceri, “iki taraflı dinleme” olmalıdır.

Devam

Aile Problemleri ve Evlilikte Kavga

Ailede Problemler Aileleri olumsuz yönde etkileyen pek çok problem vardır. Kısaca bu problemleri şöyle sıralayabiliriz: Köyden şehre göç hem sosyal

Devam

Aile İçi İletişimsizlik

Bazen aile içerisinde anlaşılmadığınızı veya dışlandığınızı hissedebilirsiniz. Bunun sebebi ne olabilir, sizden mi kaynaklı yoksa diğer aile üyelerine bağlı bir durum mu?

Devam

İlişkide 5 Adımda Sorun Çözme

Tartışma anında her iki kişi de kendini savunup karşısındakini suçlamaya odaklanırsa o konu uzar gider ve konu sapar, eskilere dayanır. Eskilere açılan sorun kapısı kapanmakta zorlanır.

Devam

Evlilikte Güven

Kimi dinlerseniz dinleyin, hangi makaleyi okursanız okuyun, evliliğin en esas gereklilikleri arasında “güven” vardır. Güven duyulmayan bir insanla girilen yolda, mutlu olmanın ihtimali bile olamaz.

Devam

Kadınlar Neden Aldatır?

Kadınlar, erkeklere kıyasla daha duygusal varlıklardır. Duygusal boşluk yaşadığı bir dönemde birinin kendisini özel hissettirmesi ve onu değerli kılması, kadını aldatmaya itebilir.

Devam