Popüler Diyetlerden: Kan Grubu Diyeti

Kan Grubuna Göre Diyet Nedir? Kan gruplarına göre beslenme olgusu 1980’lerde ortaya çıkmıştır. Kan grubu diyeti, kişinin kan...

Popüler Diyetlerden: Aralıklı Oruç Diyeti – İntermittent Fasting

0
Bu diyet; yediğiniz besinleri değil yemek yediğiniz zamanları değiştirmeye dayanır. Diyette genellikle kısıtlama yoktur, uzun süre aç kalındıktan sonra kısa sürede yemek yemeyi hedefler.

Popüler Diyetlerden: FODMAP Diyeti

0
FODMAP diyeti irritabl bağırsak hastalığının semptomlarını azaltmayı hedefleyen bir beslenme modelidir. İrritabl Bağırsak Sendromu Nedir? Kolonun...

Popüler Diyetlerden: Ketojenik Diyet

0
Ketojenik diyet; 1920’li yıllarda çocuklarda epilepsi nöbetlerinin sıklığını ve yoğunluğunu azaltmak için kullanılmıştır. Ancak, ilaçların keşfiyle uzun yıllar unutulmuştur. 1990’lı yıllarda kanser tedavisinde kullanılmasıyla tekrar gündeme gelmiştir.

Paleo Diyeti: Günümüz Trendi Beslenme

0
Paleo diyetine başlamayı düşünüyorsanız kararlı olmanız gerektiğini baştan belirtmeliyiz. Çünkü bu süreç klasik bir diyet programından biraz daha farklıdır. Paleo diyeti, düşük karbonhidrat, orta düzey protein, yüksek yağ alımını önerir.

Bitki Çayları Ne Kadar Tüketilmeli?

İnternette karşımıza çıkan 7 otlu, 8 otlu, 9 otlu bitki çayları gündemin en popüler çayları. Genel olarak içerisinde bulunan bitkiler; sinameki, biberiye, anason, kiraz sapı, kekik, rezene, melisa şeklinde sıralanabilir.

Popüler Diyetlerden: İsveç Diyeti

0
İsveç diyeti; karbonhidrat oranı düşük, yağ ve protein oranı yüksek olan bir beslenme modelidir. Aynı zamanda İskandinav ya da Danimarka Diyeti olarak da bilinmektedir. Günlük kalori miktarı 1000 kaloriden az düşük kalorili bir diyet olup ve 2 haftada 7-20 kilo vermeyi hedefler.

Popüler Diyetlerden: Karatay Diyeti

0
Karatay diyeti, Prof. Dr. Canan Karatay tarafından hazırlanmış bir diyet modelidir. Karatay Diyetinin temeli az az ve sık sık beslenmek yerine 3...

Popüler Diyetlerden: Makrobiyotik Diyet

0
Makrobiyotik diyet; kısa sürede zayıflamak yerine uzun vadede bireyin beslenme davranışını değiştirmeyi ve makrobiyotik düşünceyi benimsetmeyi hedefler. Asya felsefesine göre, evrendeki her şey "yin ve yang" enerjilerine göre ayrılır.

ŞOK Diyetler X

0
Şok diyetler, adı üstünde vücutta ŞOK etkisi yapar. Vücudunuz bu şoku atlatamayabilir, şokun etkisi uzun sürebilir, kalıcı hasarlar bırakabilir veya sonu ölümle bitebilir.

Popüler Diyetlerden: Akdeniz Diyeti

1
1960’lı yıllarda Keys ve arkadaşlarının yaptığı araştırmalarda, koroner kalp hastalıklarının beslenme alışkanlıklarıyla ilişkisi gösterilmiştir. Bu şekilde, Akdeniz Diyeti'nin beslenme temelleri atılmıştır.

Popüler Diyetlerden: Paleo Diyeti

0
"Paleo diyeti"nin temelini yüksek protein ve lif oluşturur. Bu beslenme modelinde slogan "Mağara adamı gibi beslen ve kilo ver!"dir. Bu yüzden "taş...

Ramazan Bayramı’nda Beslenme

0
Bayram sonrası aşırı yemek yeme ile bazı problemler kaçınılmaz olur. Bunların en önemlisi hazımsızlık ve mide problemleridir.  Bayram sabahı hafif ve yoğun olmayan bir kahvaltı ile güne başlanmalıdır.

Obezite ve Diyet Tedavisi

0
Şişmanlık, enerji alımının enerji tüketiminden daha fazla olduğu durumlarda, yağ dokusunun artışıyla ortaya çıkan sosyal, psikolojik ve ciddi tıbbi sorunlar yaratabilen önemli bir sağlık problemidir.

Trendlerde Vejetaryen Beslenme

0
Vejetaryen beslenme modelinde o kadar çok değişik beslenme tipi var ki... Bu beslenme tipleri kişinin seçtiği besinlere göre de değişmektedir.

Obezite Cerrahisi Hakkında Merak Edilenler

0
Obezite, son yıllarda değişen ve gelişen yaşam koşulları ile beraber ciddi şekilde artmaktadır. Bu artışla birlikte obezite tedavisinde cerrahi yönteme başvurma oranlarında artış göstermektedir.

İyi Beslen, Güçlü Ol!

0
Bağışıklık sistemi; vücudun kanser ve stres başta olmak üzere birçok hastalığa ve zararlı etkenlere karşı oluşturduğu bir savunma sistemidir. Güçlü ve sağlıklı bir beden için bağışıklık sistemimizin güçlü olması gerekir.

Kışın Kilo Kontrolü Nasıl Sağlanır?

raç kullanımı, yürüyüşe ayrılan zamanın azalması ve havanın kapalı olmasıyla beraber gelen uyku hali, üşengeçlik, moral bozukluğu, mutsuzluk ve depresif olma halleri ister istemez artış gösterir.