Çocuklardaki Marka Takıntısına Dikkat!

Marka tutkusunun belli başlı nedenleri arasında, özellikle markanın diğer kişiler üzerinde yaratacağı etki, bir giyim tarzı yaratarak kendini değerli ve özel hissetme çabası gibi nedenler yer almaktadır.

Devam

Sosyal Medya ve Gençlik Üzerindeki Etkileri

İletişimi güçlendirdiği düşünülse de aslında sosyal medya çevremizdeki insanlarla ve ailemizle olan iletişimin önüne engel koymaktadır. Sanal ortamda kurulan ilişkiler gerçek hayatta kurulamamaktadır.

Devam

Bağımlılık Yapan 10 Yiyecek

Bisküvi ve buğday gibi 8 yiyeceğin daha bağımlılık yapan besinler arasında olduğunu öğrendiğinizde çok şaşıracak ve buna inanmakta zorlanacaksınız.

Devam

Esaret ve Ölümün Diğer Adı: Eroin

Eroin, bazmorfinin çeşitli kimyasal işlem ve süreçlerden geçmesi sonucu elde edilir. Kapsül ya da tablet haline getirilen eroin genellikle saf değildir. Beyazdan koyu kahverengiye kadar çeşitli tonlarda bulunabilir.

Devam

Sigara ve Tütün Bağımlılığı

“Ben bağımlı değilim.” , “İstersem içmem.” , “Destek almadan da bırakabilirim.” , “Sigarasız yaşayamam.” gibi çok güçlü ya da çok zayıf cümleleri kullanmaktan kaçının. Bu cümleler, motivasyonunuzu olumsuz etkilemekten başka bir işe yaramaz.

Devam

Ölümcül Hap: Ekstazi

Ekstazi bir amfetamin türevidir. Halüsinojik uyuşturucu maddelere benzer. Uyarıcı özellikleri olan, tamamen sentetik bir maddedir. Bu madde sinir hücresine girdikten sonra serotoninin bol miktarda salınımına neden olur ve serotonin üreten enzimleri engeller. 

Devam