No menu items!

Bağımlılık

Gençliğin Katili Bonzai!

Bir çok uyuşturucu maddeye oranla neredeyse doksan kat daha bağımlılık geliştirici etkiye sahip olan bonzai, kullanıcıda öfke kontrolü zayıflatarak aşırı saldırgan tutumları ortaya çıkarmaktadır.

Bağımlılık

Günümüzün en büyük sorunlarından biridir bağımlılık. Öyle ki sizler de sokakta yürürken, durakta otobüs beklerken, kaldırımda, yolun ortasında ya da bankta, bağımlılığı olan bir kişiyi kendinden geçmiş şekilde görmüşsünüzdür. Ya da haberlerde bağımlılığı olan kişiler hakkında hikayelere ya da görüntülere tanıklık etmişsinizdir.Bağımlılık, zararlı etkilerinin...

Kokain, Kullanımı ve Zararları

Güney Amerika’da yetişen koka bitkisinin (Erythroxylon Coca) yapraklarından elde edilir. İlk kez 1860 yılında Alman Kimyacı Albert Niemann tarafından koka yapraklarından ayrılarak elde edilmiştir. Beyaz, kristalize, tuz gibi bir tozdur. Takriben 300 kg. Koka yaprağından yarım kilo kokain elde...

Çocuklardaki Marka Takıntısına Dikkat!

Marka tutkusunun belli başlı nedenleri arasında, özellikle markanın diğer kişiler üzerinde yaratacağı etki, bir giyim tarzı yaratarak kendini değerli ve özel hissetme çabası gibi nedenler yer almaktadır.

Sosyal Medya ve Gençlik Üzerindeki Etkileri

İletişimi güçlendirdiği düşünülse de aslında sosyal medya çevremizdeki insanlarla ve ailemizle olan iletişimin önüne engel koymaktadır. Sanal ortamda kurulan ilişkiler gerçek hayatta kurulamamaktadır.

Bağımlılık Yapan 10 Yiyecek

Bisküvi ve buğday gibi 8 yiyeceğin daha bağımlılık yapan besinler arasında olduğunu öğrendiğinizde çok şaşıracak ve buna inanmakta zorlanacaksınız.

Esrar Bağımlılığı

Esrar kullanan kişilerde mekan, zaman, şahıs ve cisim idraki bozulur. Cisimleri olduğundan büyük veya küçük görür, motor koordinasyon bozulmuştur bu sebeple trafik kazaları sık rastlanan sonuçlardır.

Morfin Bağımlılığı

İlk kullanımda dahi bağımlılık geliştirdiği için çok sakıncalıdır. Başlangıçta ağrı kesen ve sahte bir neşe veren özelliği vardır ancak bunlar gerek fizyolojik gerek psikolojik olarak geçici etkilerdir.

Afyon Bağımlılığı

Haşhaş bitkisinin meyvelerinden elde edilen Afyon'un buruna hoş gelmeyen bir kokusu vardır. Kısa boylu, yeşil renkli bir bitki olan haşhaş, renkli çiçekleri yüzünden bazı Avrupa ülkelerinde süs bitkisi olarak ekilir.

Esaret ve Ölümün Diğer Adı: Eroin

Eroin, bazmorfinin çeşitli kimyasal işlem ve süreçlerden geçmesi sonucu elde edilir. Kapsül ya da tablet haline getirilen eroin genellikle saf değildir. Beyazdan koyu kahverengiye kadar çeşitli tonlarda bulunabilir.

Yeni İçerikler

Kayısı Kurutma ve Kükürtleme İşlemleri

Bilinçli bir tüketici olmak adına keyifle okuyacağınız yazı... En çok tüketilen kuru meyvelerden olan kayısı hakkında birçok şeyi okuyunca keşfedeceksiniz. Yazı dizisinin ikinci bölümüyle sizi baş başa bırakıyoruz...