Çocugum Çok Agresif Davranıyor

0
0
  1. Merhabalar 3.5 yaşında bi oğlum var.Bazen çok iyi anlaşıyoruz ama bazen çok yorucu bir çocuk oluyor. Ben başaramıyorum çocuk eğitmek çok zor geliyor bazen:( Yapmaması gereken bir şeyi ısrarla yapıyor ben de buna tahammül edemiyorum bazen cok sinirleniyorum kendimi tutamıyorum ve ona kızıp bağırıyorum işler iyice karışıyor inada bindiriyor işi ve daha da yapmaması gereken şeyleri yapıyor sonra ben net bi şekilde “bu yaptığın çok yanlış seninle konuşmayacağım “deyip sert bi bakış attigimda”bana oyle bakma gül anne, anne sarılalım”diye ağliyor. Firsat buldukça Adem Güneş’in Pedagoji okulunu izliyorum, bi de sizin yazılarınızi okuyorum. Yolum uzun ve zor görünüyor Ne yapayim ben nasil davanicam çocuğuma? (Mesela bugün yaşadığımız bi hadise banyoda ellerini yikiyoruz kendini lavabodan elleri ile tutup geriye itiyor yapmamasını soyledim, bu kez ellerini yikamami reddetti o hareketi tekrar yapmak için. ben de zorla yıkadım bu kez banyodan çıkmak istemedi bende işığı ve kapıyı kapattım çıksın diye banyo kapkaranlik olmasina ragmen hala cikmiyor. “Cik artik” diye bagirdim sonrasinda çamaşırını giymeyi reddetti yine ben zorla giydirdim sonra namaz kılmaya durdum yanima geldi ve defalarca vurdu ittirdi rahatsiz etti namazdan sonra konuştuk hala sinirliydi ne yapacağım ben bir çözüm lütfen)

2. Bir de mesela “Uzerimi giyineceğim oğlum girme odaya dediğim halde ısrarla odaya girmeyi istiyor ben de kapıyı kitliyorum bu kez kapının önünde ağlıyor kapıyı tekmeliyor ” bu konuda da muzdaribim yanlışlarımı düzeltmeye talibim .

3. Son sorum bi türlü  renkleri ve geo şekillleri öğretemedim 6 aylıktan beri renkleri öğretme gayretim var ama hala sarıya siyah diyebiliyor. Ya da üçgene kare.Bunlar normal mi yoksa  tedirgin olmalı mıyım?

Şimdiden çok teşekkür ediyorum çalışmalarınızda başarılar diliyorum  …

  • Emine G.......k asked 4 hafta ago
  • last edited 3 hafta ago
  • You must to post comments
Showing 0 results
Your Answer

Please first to submit.