Çocuğunuzu Öğrenmeye Teşvik Edecek 12 Strateji

Bu stratejiler, çocuğunuzu öğrenmeye teşvik edecek, bilimsel olarak kanıtlanmış ipuçları ve stratejilerdir. Onları doğru bir şekilde uygulayın ve çocuğunuzun öğrenmenin zevkini keşfetmesini büyük bir mutlulukla izleyin.

Devam

Sosyal Fobi Nedir, Belirtileri ve Kurtulma Yolları Nelerdir?

Günümüzde yetişkinlerde de var olan ancak daha çok çocuklarda görülen bir sorun olarak karşımıza çıkan sosyal fobi, tanımlanmadan önce sebepleri ile bilinmesi gereken önemli bir durumdur. Çünkü insanın yaşamını etkileyecek kadar etkisi bulunmaktadır.

Devam

Pedagojinin Bel Kemiği: Tüm Hayatımızı Etkileyen Bağlanma Kuramı ve Önemi

Psikolojide bağlanma teorisi, John Bowlby’nin (1958) seminal çalışmalarıyla ortaya çıkmıştır. 1930’larda John Bowlby, Londra’daki Çocuk Rehberlik Kliniği’nde bir psikiyatrist olarak çalışmış ve duygusal olarak rahatsız edilen pek çok çocuğu tedavi etmiştir.

Devam

Hem Koruma Kalkanını Hem de Zarar Verme İlkesini Öğrenme Metodu: Mahremiyet Eğitimi

Mahremiyet eğitimi, sanılanın aksine çocuklara cinsel eğitim vermek demek değildir. Mahremiyet eğitimi, cinsel eğitimden ve kendimizi korumak için edindiğimiz bilgilerden çok daha ötede bir tanımdır.

Devam

Karne Notuna Göre Tatil!

Günümüzde yapılan en büyük hatalardan biri, başarısız olan alanı ya da dersi yükseltmek için çocukları zorlamaktır. Herkesin her alanda iyi olması ve mükemmel performans göstermesi mümkün değildir.

Devam

Boşanma ve Yaş Dönemlerine Göre Çocuklara Etkisi

Çocuklara asıl travmayı yaşatan durumlar; boşanma sürecini iyi yönetememek, çocuktan taraf tutmasını istemek ve buna benzer bilinçsiz ebeveyn tutumlarıdır.

Devam

Mutsuz Evlilikler Çocuklar İçin Devam Ettirilmeli mi?

Çocuklara asıl travmayı yaşatan durumlar; boşanma sürecini iyi yönetememek, çocuktan taraf tutmasını istemek, çocuğun duygularını sömürmek, ona boşanmanın suçlusu kendisiymiş gibi hissettirmek, çocuğu dolduruşa getirmek ve buna benzer bilinçsiz ebeveyn tutumlarının olmasıdır.

Devam

Farklı Yönleriyle Üstün Yetenekli Çocukların Özellikleri

Üstün yetenekli çocuklar; yaratıcı, sanatsal ya da belirli akademik bölümler gibi alanlarda yüksek performans kabiliyetine sahip olan ve tam olarak okul tarafından normalde verilmeyen hizmetlere ihtiyaç duyan çocuklardır.

Devam