No menu items!

Evlilik

Tüp Bebek Tedavisi İle İlgili 12 Gerçek

Bir çocuk sahibi olmak ve hamile kalmak istemek ve uzun yıllar deneyip bunu başaramamak kesinlikle çok üzücü ve stresli bir sorundur. Ancak günümüzde doğal yolla gebe kalamayan ebeveyn adaylarının birçok tedavi seçeneği bulunmaktadır. Özellikle de tüp bebek tedavisi ile...

Boşanma Sürecinde Çocuğa Nasıl Davranılmalı?

Her çocuk anne ve babasıyla birlikte yaşamak ve onların tanıklığıyla büyümek ister. Ancak durum bunun tam tersi ise, evde çocuğu olumsuz etkileyen huzursuz bir ortam varsa "çocuklarımız için evliliği devam ettiriyoruz" düşüncesi çok yanlış olup sağlıksız bir karardır. Boşanma...

Kilitli Kapıların Ardındaki Çığlık: Vajinismus

Vajinismus kader değildir. Bireye ve çifte özgü cinsel terapi yöntemleri ile vajinismus sorunu kısa bir sürede çözüme kavuşabilmektedir. Çiftler bu sorunu çözmek için bazen uygun olmayan yollara başvurabilmektedir.

Unutmayın! O Sizin Eşiniz

Bir insanın toplum içinde taşıdığı rolleri vardır. Her bir rolünü gerektiği yere göre kullanır. Eşine eş, arkadaşına dost, ebeveynine evlat.. Rollerinden biri diğerinin yerine geçerse iletişim ne hale gelir bilinmez ve insan bunu dengeleyerek yaşamına devam eder.

Evlilikte İletişim

Evlilik, iki insanın bir araya gelerek oluşturduğu toplumsal bir kurumdur. İki insan bir araya gelerek birlikte bir hayatı paylaşır. Evlilik sürecinin devamlılığı ve sağlıklı ilerlemesi için de doğru iletişim gereklidir.

Çocuklar Boşanma Sürecinden Nasıl Etkilenir?

Her çocuğun tepkisi farklı olmakla birlikte yapılan araştırmalar çocukların boşanmayı hiç kabullenmek istemediklerini göstermekte hatta birçok çocuk ebeveynlerinin boşanmasındansa kavga ve şiddet olan aile ortamını tercih ettiklerini belirtmektedirler.

Eşler Arası Etkili İletişim Konusunda 10 İlke

Hem eşinizin sesine hem de kendi sesinize kulak verebilme yeteneği, özellikle bir eylem planı yaparken çok yararlı olur. Çiftlerin evliliklerinin yürümesi için kazanmaları gereken en önemli beceri, "iki taraflı dinleme" olmalıdır.

Aile Problemleri ve Evlilikte Kavga

Ailede ProblemlerAileleri olumsuz yönde etkileyen pek çok problem vardır. Ailede görülen problemler kısaca şöyle sıralanabilir:Köyden şehre göç hem sosyal yaşamda hem de ailede büyük değişikliklere yol açmıştır. Başta köydeki gelenek ve göreneği kontrol edici baskıdan kurtulan insanlar başıboş bir...

Aile İçi İletişimsizlik!

Bazen aile içerisinde anlaşılmadığınızı veya dışlandığınızı hissedebilirsiniz. Bunun sebebi ne olabilir, sizden mi kaynaklı yoksa diğer aile üyelerine bağlı bir durum mu?

İlişkide 5 Adımda Sorun Çözme

Tartışma anında her iki kişi de kendini savunup karşısındakini suçlamaya odaklanırsa o konu uzar gider ve konu sapar, eskilere dayanır. Eskilere açılan sorun kapısı kapanmakta zorlanır.

Yeni İçerikler

Kayısı Kurutma ve Kükürtleme İşlemleri

Bilinçli bir tüketici olmak adına keyifle okuyacağınız yazı... En çok tüketilen kuru meyvelerden olan kayısı hakkında birçok şeyi okuyunca keşfedeceksiniz. Yazı dizisinin ikinci bölümüyle sizi baş başa bırakıyoruz...