No menu items!

En Zengin K-Pop İdolleri

Tavsiye Yazılar

Taeyang (Dong Young Bae)

Taeyang (Dong Young Bae)
Taeyang (Dong Young Bae)

Taeyang şarkıcı ve söz yazarıdır. Big Bang üyesi ve başarılı bir solo kariyeri bulunuyor. Ayrıca moda ikonu olan Taeyang bu alanda da ciddi kazançlar sağlıyor. Aynı zamanda YG Entertainment’ın hissedarıdır ve şirkete 600.000$ yatırım yaptığı biliniyor.

Aktris Min Hyo-rin ile evli olan Taeyang’in kendine ait bir belgeseli de bulunuyor.

Taeyang’in servetinin tahmini değeri: 25 Milyon Dolar


En popüler K-Pop grupları için tıklayınız

Lee Hyori

Lee Hyori
Lee Hyori

Lee Hyori, ilk nesil K-pop yıldızlarından biridir. Müzik kariyerine Fin.KL adlı popüler bir K-pop grubu ile yola çıktı. 2006’da en çok kazanan kadın K-pop şarkıcısıydı. Samsung dahil olmak üzere büyük şirketlerin reklamlarında yer aldı. 2013’te Lee Sang-soon adlı zengin bir yapımcı ile evlendi. Birlikte Hyori’s Bed and Breakfast adlı popüler bir varyete şovu yaptılar. Hyori müzik kariyerinin haricinde film ve dizi oyunculuğu yapıyor.

Lee Hyori’nin servetinin tahmini değeri: 25 Milyon Dolar

IU (Lee Ji-Eun)

IU (Lee Ji-Eun)
IU (Lee Ji-Eun)

IU, Kore’deki en popüler K-pop yıldızlarından biri olarak kabul edilir. Şarkıcı ve söz yazarı olarak müzik dünyasına 15 yaşında giriş yaptı. IU, kendi şarkılarını bestelemesiyle ve üretmesiyle tanınıyor. Ayrıca modellik ve oyunculukta büyük başarılara imza attı. Şarkıları birçok ünlü müzisyen tarafından seslendirildi bunun haricinde filmlerde ve dizilerde kullanıldı. Bu sayede telif ücretlerinden ciddi kazançlar sağladı.

Good Day albümü tüm zamanların en başarılı albümlerinden biri oldu. Kore’nin büyük firmalarının reklam yüzü olarak anlaşmaları bulunuyor.

IU’nun servetinin tahmini değeri: 25 Milyon Dolar

Choi Siwon

Choi Siwon
Choi Siwon

Siwon şarkıcı, model, söz yazarı, oyuncu ve iş adamıdır. 2007 yılında çıktığı müzik kariyerinde çok önemli başarılar yakaladı. Kendisi Super Junior adlı K-POP grubu’nun üyesidir. Tahmini serveti 600 Milyon Dolar’ın üzerinde olan bir ailenin üyesi olan Siwon, başarılı bir oyunculuk kariyerine de sahiptir.

Twitter’da 3 milyon takipçiye ulaşan ilk K-pop yıldızı olan Siwon, şu anda twitter’da 6.7 milyon takipçisi var. Kendi YouTube Kanalını kuran Choi Siwon bir aydan kısa bir süre içinde 350.000’den fazla abonesi oldu.

Choi Siwon’un servetinin tahmini değeri: 45 Milyon Dolar

Rain (Jung Ji Hoon)

Rain ve Kim Tae Hee
Rain ve Kim Tae Hee

Rain; şarkıcı, söz yazarı, dansçı, müzik yapımcısı ve aktördür. 2002’de çıkardığı ilk solo albümünü bir şhow programında tanıttıktan sonra çıkış yakaladı. O günden sonra kariyeri yükselişe geçti ve toplamda 7 albüm yaptı. Dünya turlarında düzenlediği konserler ve oynadığı filmlerle önemli kazançlar sağladı.

2015 yılında RAINCOMPANY adlı kendi şirketini kuran Rain, Kore’nin en iyi kadın oyunculardan biri olan Kim Tae Hee ile evlendi. Ünlü çiftler Cheongdam’da 42 milyon dolar değerinde olan “Yağmur Bulvarı” adlı bir binaya sahipler. Evlerinin değeri 5 milyon dolar. Kore’deki en zengin ünlü çift olarak biliniyorlar.

Rain’in servetinin tahmini değeri: 55 Milyon Dolar

G-Dragon (Kwon Ji-Yong)

G-Dragon (Kwon Ji-Yong)
G-Dragon (Kwon Ji-Yong)

Rapçi olarak bilinen G-Dragon ayrıca söz yazarı, yapımcı, model ve moda trend belirleyicisidir. Big Bang’in bir üyesi olan G-Dragon, Haru Haru gibi hit şarkıların çoğunu yazıp besteledi. G-Dragon’un kendi adına telif edilmiş 180’den fazla şarkısı vardır. Bu teliflerden yılda 700.000 dolar kazandığı tahmin ediliyor.

Solo albüm yayınlayan G-Dragon Spotify ve YouTube’dan da önemli kazançlar elde ediyor. Moda endüstrisine giren G-Dragon, son birkaç yıldır Kore’nin en öenmli moda ikonlarından ve trendlerinden biri haline geldi. Kendi moda markasına (Peaceminusone) ve takı tarzına sahip ayrıca Chanel’in marka elçisi/modelidir.

Kore’nin reklam anlaşmalarıyla en çok kazanan K-pop yıldızıdır. Bunun haricinde çeşitli gayri menkulleri ve işletmeleri de bulunuyor. İnstagram’da 18,4 milyondan fazla takipçisi bulunan G-Dragon bu mecradan da ciddi gelirler elde ediyor.

G-Dragon’un servetinin tahmini değeri: 55 Milyon Dolar

PSY (Park-Jae-sang)

PSY (Park-Jae-sang)

PSY (Park-Jae-sang)Koreli bir rapçi olan PSY; şarkıcı, söz yazarı, oyuncu ve plak yapımcısıdır. Dünya müzik piyasasına Gangnam Style şarkısı ile giren PSY’nin babası DI Corporation’ın yönetim kurulu başkanı, annesi Gangnam çevresinde birçok restorana sahip olan zengin bir aileden geliyor. Müzik kariyerine 2000’li yılların başında başladı. Ancak 2010 yılında yükselişe geçti. 2012 yılında piyasaya sürülen single’ı sayesinde 28 milyon doların üzerinde para kazandı.

Bu single’de yer alan Gangnam Style şarkısı, YouTube’da en çok görüntülenen video oldu ve PSY’yi de küresel bir yıldız haline getirdi. Gangnam Style’ın YouTube ve yayın haklarından 20 milyon dolar kazandığı tahmin ediliyor. Ayrıca İnstagram’da 1 milyondan fazla takipçi edinerek gönderi başına yaklaşık 2.000 $ kazandı.

Son dönemlerde yapımcı olarak hayatına devam eden PSY, dünya çapında konser turlarına da devam ediyor. Malezya’da düzenlenen bir konser’de 300.000 dolar kazandığı biliniyor. Birçok gayri menkulu ve işletmesi bulunan ünlü yıldız, dünyanın en büyük yapımcı ve müzik şirketleriyle çalışıyor.

PSY’nin servetinin tahmini değeri: 60 Milyon Dolar

Kim Jaejoong

Kim Jaejoong

En zengin K-pop idolü olan Kim Jaejoong; şarkıcı, söz yazarı, oyuncu, yönetmen, tasarımcı ve iş adamıdır. Kpop grubu JYJ ve TVXQ üyesiydi. Bununla birlikte, Kore dizilerinde sergilediği performansla güçlü bir oyunculuk kariyerine sahiptir.

Kim Jaejoong’un ikamet ettiği evlerinin bedeli yaklaşık 15 milyon dolardır. Bunun haricinde yatırım amaçlı mülkleri olduğu biliniyor. Ayrıca Kore ve Japonya’nın en zengin bölgelerinde cafe, bar ve restoran türü işletmeleri olan Kim Jaejoong Bentley Continental, Lamborghini Murcielago LP-640, Mitsuoka Himiko, Audi R8, 2 Mercedes Benz, Porsche, Ferrari 458 ve Rolls-Royce Wraith gibi lüks arabaları bulunuyor.

Kim Jaejoong’un servetinin tahmini değeri:  80 Milyon Dolar

Önceki İçerikIII. Osman
Sonraki İçerikIII. Mustafa
Yeni İçerikler

İyi Huylu Prostat ile Prostat Kanserinin Belirtileri ve Tedavisi

Prostat Nedir?Erkeklerde üreme sisteminin bir parçası olan prostat, ortalama 18-20 gr ağırlığında olan ve idrar torbasının çıkışını çevreleyen bir salgı...

Benzer İçerikler