No menu items!

Çocuklarınıza Asla Söylememeniz Gereken 10 Şey

Tavsiye Yazılar

Sevgili anne babalar, çocuklarınızla konuşurken geçmemeniz gereken birtakım sınırlar vardır. Herkesin olduğu gibi çocuklarınızın da mahremiyete ve saygıya ihtiyacı vardır. Anne baba olarak çocuklarınızı maruz bırakmamanız gereken durumlar vardır. Çocuklarınız 16 ya da 21 yaşın üstünde olabilir ve bu tür şeyleri yapmak onlar için cazip gelebilir. Dolayısıyla ters kimlik geliştirebilirler. (Çocuklarınıza Asla Söylememeniz Gereken 10 Şey)

Çocuklarınıza asla söylememeniz veya yapmamanız gereken on şey:

1.Asla onlara sevmediğiniz, nefret ettiğiniz veya düşman olarak gördüğünüz insanların kim olduğunu söylemeyin! Garip gelebilir ancak bu kişileri çocuklarınıza göstermek, çocuklarınızın zihninde hiç istemeyeceğiniz korkunç düşüncelere sebep olabilir.

2.Toplam gelirinizi çocuklarınıza söylemeyin. Çünkü ya anlamsız veya gereksiz şeyleri istemesine ya da bu bilgiyi kendi çıkarlarına göre ve kimsenin bilmediği yollarla kullanmasına sebep olacaksınız. Bu durum, çocuğunuzun kötü arkadaşları olduğunda olur.

3.Kendi düşüncelerinize göre onlara arkadaş seçmeyin. Bu davranış, onun kalbinde bir delik açılmasına ve dolayısıyla duygusal olarak zarar görmesine sebep olabilir.

4.Kendi ilgilerinize göre onu yönlendirmeyin; bunun sonunda onun geleceğini yok etmiş olursunuz. Onların kendi ilgi ve yeteneklerine göre geleceklerini oluşturmalarına izin verin.

5.Onlara daha önce yaptıkları yanlışları söylemeyi bırakın, bu bir ebeveynin çocuklarına yapabileceği en tehlikeli şeylerden biridir.

6.Onları yapmak istemedikleri bir konuda sözlerinizle cesaretlendirmeyin. Bu durumda sizden cesaret almaları ilerde yanlış yapmalarına sebep olabilir.

7.Kıyafetlerinizi çocuğunuzun yanında değiştirmeyin. Bunu yaparak çocuklarınızı taciz edersiniz. Onlar başka şeyler düşünebilirler.

8.Onlara söylemeniz veya onlar için yapmanız gereken iyi şeyleri söylemekten veya yapmaktan çekinmeyin. Bunu başka biri yaparsa, bu durum o kişinin ebeveyn olarak algılanmasına veya o kişinin duygusal anlamda çocuğunuzun zihninde sizin yerinize geçmesine sebep olabilir.

9.Asla onlara kötülüğün güzel yönleri olduğunu söylemeyin. Onlara kötülük yapmanın olumsuz sonuçları olduğunu söyleyin. Aksi takdirde, kötülük yapmaları durumunda kendilerini bir kral veya bir kraliçe gibi hissedebilirler.

10.Asla kötü yönlerinizi çocuklarınıza göstermeyin. Çocuklarınız, hareketlerinizi yansıtan bir ayna gibidirler.


Kaynakça

curiousgang.com

Yeni İçerikler

Kayısı Kurutma ve Kükürtleme İşlemleri

Bilinçli bir tüketici olmak adına keyifle okuyacağınız yazı... En çok tüketilen kuru meyvelerden olan kayısı hakkında birçok şeyi okuyunca keşfedeceksiniz. Yazı dizisinin ikinci bölümüyle sizi baş başa bırakıyoruz...

Benzer İçerikler