Uzman Psikolog

Abdulkadir ILgaz

hakkında

Kastamonunun Taşköprü ilçesinde doğdu. İlk öğrenimini Bolu’da, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Yüksek Lisansını Kayseri Erciyes Üniversitesi Din Psikolojisi alanında yapmıştır. Yurt içi ve yurt dışında alanıyla ilgili birçok eğitime iştirak etmiştir.

2011 yılında Kastamonu Devlet Hastanesine atanarak meslek hayatına adım atmıştır. 2015 yılında Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü görevinde bulunmuştur. Abdulkadir Ilgaz, bu dönemde çeşitli sosyal projelerde yer almış, yerel ve ulusal basında büyük ilgi görmüştür. Sağlık Bakanlığı bünyesinde bir çok eğitime katılmış, Kastamonu da Resmi ve Özel bir çok kurumda eğitimler vermiştir. 2017 yılı itibariyle Çalışmalarına KARABÜK’ de devam etmektedir. Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapmakta olup, aynı zamanda Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde dersler vermektedir. Ayrıca Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Erasmus projelerinde görev almaktadır.

HİZMETLER

Çalışma Alanları

Bireysel Psikoterapi

Bireysel Danışmanlık, Travmalar, Kayıp ve Yas Süreci, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları,Fobiler (sosyal fobi, nesne fobileri ), Teknoloji Bağımlılığı, Depresyon alanlarında sizlere bireysel hizmetler sunmaktadır.

Çocuk ve Ergen Çalışma Alanları

Öğrenci Koçluğu, Kardeş Kıskançlığı, Okul Fobisi ve Uyum Problemleri, Alt ıslatma, Tırnak Yeme, Kekemelik, Sınav Kaygısı, Özgüven Sorunu, Davranış Bozuklukları, Ergenlikte Yaşanan Sorunlar, Ergen Kimlik Bunalımı Arkadaş, Aile İlişkileri, Davranış Sorunları, Motivasyon, Stres Kontrolü, Sağlıklı Düşünme ve Karar Alma, Agresyon, Kızgınlık ve Öfkenin Kontrolü alanlarında profesyonel hizmet sunmaktadır.

Aile Danışmanlığı

Ebeveyn eğitimleri ve danışmanlık hizmetleri, Aile içi iletişim sorunları,Boşanma süreci, Aile içi şiddet, Evlilik öncesi danışmanlık ile ilgili taleplerinizde ve problemlerinizde profesyonel çözümlerle yanınızda.

Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri

Kurum içi Personel Eğitimi ve Eğitim Kurumları Danışmanlığı Hizmetini Vermektedir.

Uyguladığı Testler

Kişilik Testleri, Zeka Testleri ve Nöropsikolojik Testleri uygulamaktadır.